Про Банк

UCRA підтвердило кредитний рейтинг ПАТ «Банк Петрокоммерц- Україна» на рівні «uaВВВ»

Рейтинговое решение №B-20151130-PTRK-01 от 30.11.2015 г.
Рейтинговое решение №B-20151130-PTRK-02 от 30.11.2015 г.

   2 грудня 2015 року «Українське кредитно-рейтингове агентство» оголосило про підтвердження довгострокового кредитного рейтингу Публічного акціонерного товариства «Банк Петрокоммерц-Україна» на рівні «uaВВВ» з прогнозом «у розвитку». У рамках оновлення кредитного рейтингу використовувалася фінансова звітність ПАТ «Банк Петрокоммерц-Україна» за 9 місяців 2015 року, та також внутрішня інформація, надана банком під час рейтингового процесу. Агентство підтвердило рейтинг депозитів ПАТ «Банк Петрокоммерц-Україна» на рівні «С» (надійність вище середньої).
   ПАТ «Банк Петрокоммерц-Україна» працює на банківському ринку з 1996 року. За класифікацією НБУ установа входить до 4 групи банків та за розміром активів займала 69 місце серед 123 діючих банківських установ (на 01.10.2015 р). У 2014 році була досягнута угода з ВАТ Банк «Петрокоммерц» щодо продажу банку, у 2015 році структура власників та управлінського складу ПАТ «Банк Петрокоммерц-Україна» зазнала суттєвих змін (жоден з 14 нових акціонерів не володіє істотною участю у капіталі). Прийнята нова стратегія розвитку, відповідно до одного з пунктів якої ПАТ «Банк Петрокоммерц-Україна» обмежить залучення депозитів від населення і переорієнтується на пряме співробітництво з великими українськими та західними інвесторами.
   Рівень кредитного рейтингу підтримується поліпшенням фінансових показників та ліквідності за рахунок конвертації субординованого боргу і частині інших платних ресурсів у капітал та дохід банку, оптимізацією непрофільних витрат і поліпшенням якості прибуткових активів (у т. ч. за рахунок списання та переуступки проблемних кредитів), а також інформаційною відкритістю та прозорістю Банку.
   Рівень кредитного рейтингу обмежується концентрацією ресурсної бази та кредитного портфелю в розрізі основних контрагентів на фоні низького рівня резервування по активним операціям, а також чутливістю Банку до операційних ризиків і ризику ліквідності на етапі зміни бізнес-моделі. Агентство відзначає збереження складної економічної ситуації в країні і продовження військового конфлікту в окремих регіонах, що негативно впливає на потенціал зростання і платоспроможність економічних суб'єктів.
   Прогноз «у розвитку» вказує на підвищену імовірність зміни рейтингу протягом року. Надалі на рівень рейтингу впливатиме успішність реалізації стратегії, результати переговорів з кредиторами, можливість установи підтримувати достатню ліквідність в умовах слабкого операційного середовища та складної економічної ситуації.
   Для отримання додаткової інформації просимо звертатися за телефоном у Києві (044)200-10-31 або направити запит Начальнику відділу корпоративних рейтингів і ринкових досліджень Віктор Шулик (адреса електронної пошти ).

UCRA подтвердило кредитный рейтинг ПАО «Банк Петрокоммерц-Украина» на уровне «uaBBB»